harrypotterschool
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
harrypotterschool

harry potter fen club
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Световен ден на книгата-чат с Дж.К.Роулинг

Go down 
АвторСъобщение
sisi_super
Учител по Прорукуване
Учител по Прорукуване
sisi_super


Брой мнения : 159
Registration date : 14.10.2007

Световен ден на книгата-чат с Дж.К.Роулинг Empty
ПисанеЗаглавие: Световен ден на книгата-чат с Дж.К.Роулинг   Световен ден на книгата-чат с Дж.К.Роулинг Icon_minitimeЧет Окт 18, 2007 11:34 am

Дж. К. Роулинг: Здравейте всички! Ето ме тук, на живо - готова да отговоря на въпросите ви!

kylie: Благодаря ви за прекрасните книги, г-жо Роулинг. Само един въпрос: какви са вторите имена на Рон, Хърмаяни и Джини?
Дж. К. Роулинг: Удоволствието е мое. Бащини имена: на Джини, разбира се, е Моли, на Хърмаяни – Джейн, и на Рон (горкото момче) е Билиус.

Sirius Riddle: В кои домове са били Сириус, Лупин, Джеймс и Петигрю? Всички ми казват, че са били в „Грифиндор”, но аз няма да го повярвам, докато не го чуя лично от Дж. К. Роулинг!
Дж. К. Роулинг: Това е лично Дж. К. Роулинг, която казва, че наистина са били в „Грифиндор”!

Stacey: Ако можехте да направите многоликова отвара, в кого щяхте да се превърнете и защо? И какво щяхте да направите за часа, през който действа отварата?
Дж. К. Роулинг: Би ми харесало да бъда Тони Блеър за един час. Ще свикам пресконференция с пресата.

Adele: Благодаря за интервюто! Ще получи ли Хари втора целувка през последните си две години в „Хогуортс”?
Дж. К. Роулинг: Може да получи още една целувка (или две), но няма да кажа от кого...

hermione 3: Ще се съберат ли Хари и Хърмаяни?
Дж. К. Роулинг: Няма да кажа... но вие имате достатъчно „улики” досега, нали? kylie: Какво означава Дж. в Ремус Дж. Лупин?
Дж. К. Роулинг: Джон. Скучно, но е истина.

Field: Планирате ли Джини да се прояви като „пораснал” герой в следващите две книги?
Дж. К. Роулинг: Ами сега след като Джини престана да се стеснява и мълчи в присъствието на Хари мисля, че ще видите, че тя е доста силен характер (и винаги е била – помните ли, че Рон каза в „Стаята на тайните”: „Тя никога не млъква”?).

alixnecole: Допитаха ли се до вас, когато избираха актьорите за филма?
Дж. К. Роулинг: Да, Крис Кълъмбъс, който беше режисьор на първия филм, ме попита дали има някой, който мисля, че е подходящ, и аз казах на един дъх: „РобиКолтрейнЗаХагрид”.

Will: Кое е любимото ви магическо животно?
Дж. К. Роулинг: Определено фениксът.

amanda: Искам да съм писателка. Някакви съвети?
Дж. К. Роулинг: Чети колкото можеш повече. Продължавай да пишеш, после захвърляй нещата настрани, докато един ден не направиш нещо, за което да не мислиш, че е за кошчето. Пиши това, за което знаеш. Не се предавай!

RAXTA: Как измислихте куидича?
Дж. К. Роулинг: Бях в хотелска стая, след като скъсах с тогавашното си гадже, и в онзи момент измислих куидича. Като погледна назад, мога да разбера защо съм харесала идеята за блъджърите.

Saskia: Хагрид спомена във „Философският камък”, че е алергичен към котки. Защо тогава никога не киха, когато Крукшанкс е наоколо?
Дж. К. Роулинг: Той не се навърта много около Крукшанкс. Аз също съм алергична към котки и мога да съм в една стая с някоя само за мъничко. Но, разбира се, Крукшанкс не е съвсем котка. Прочети „Фантастични животни...”!

Phoenix_Tear: Сънували ли сте някога нещо, което да ви е помогнало в писането на поредицата за Хари?
Дж. К. Роулинг: Не, но ми се иска да бях! Въпреки това веднъж сънувах нещо невероятно за Николас Фламел.

Luisa: На колко години са Бил и Чарли Уизли в сравнение с останалите деца от семейството?
Дж. К. Роулинг: О, Боже, математика! Чакайте да помисля... Бил е две години по-голям от Чарли, а Чарли – две години по-голям от Пърси.

Leanne: Ако можехте да прекарате един ден с някой от своите герои, кой щеше да е той и какво щяхте да правите?
Дж. К. Роулинг: Струва ми се, че най би ми харесало да прекарам един ден с Хари. Ще го изведа да хапнем и ще му се извиня за всичко, което съм му струпала на главата.

Kyla: Какво е накарало Сириус да подмами Снейп при Плашещата върба?
Дж. К. Роулинг: Защото Сириус ненавиждал Снейп (и чувствата им били абсолютно взаимни). Ще научите повече за това, когато му дойде времето.

zwimmey: Смятате ли да пишете детска научна фантастика, или ще преминете към съвсем друг жанр?
Дж. К. Роулинг: Не мисля, че бих била особено добра в научната фантастика – трябва да се знае някаква наука! Вероятно съвсем различен жанр.

kai: Къде ходят на училище децата от магьоснически произход преди „Хогуортс”?
Дж. К. Роулинг: Могат да отидат в мъгълско начално училище или ги обучават вкъщи. С децата на сем. Уизли например се е занимавала госпожа Уизли.

faye109: Дванайсет ли е максималният брой СОВА, които мажеш да изкараш?
Дж. К. Роулинг: Да, мисля, че това съм го импровизирала.

Debbie: Какво ще работи Рон, след като завърши училище?
Дж. К. Роулинг: Зависи дали въобще ще завърши училище... Няма да ви кажа!

Krish: Мислите ли, че филмите отразяват достатъчно добре книгите?
Дж. К. Роулинг: Смятам, че са доста точни спрямо книгите. „Хогуортс” изглежда точнотака, както си го представях – вложих доста в това, как да изглеждат различните места.


Kings Park primaery school: Какъв играч бихте искали да бъдете, ако можехте да играете куидич?
Дж. К. Роулинг: Кой не би искал да е търсач?! Но все пак мисля, че бих била ужасна в куидича – не съм спортна натура, страхувам се от високо и съм доста непохватна. Някъде на нивото на Невил съм.

Ali: Защо Дъмбълдор се доверява на Снейп?
Дж. К. Роулинг: Още един чудесен въпрос, на който не мога да отговоря. Просто ще кажа, че Снейп е разказал историята си на Дъмбълдор и Дъмбълдор му е повярвал.

Magwitch: Ако можехте да бъдете героиня от „Философският камък”, коя щяхте да сте?
Дж. К. Роулинг: Хърмаяни. Определено не Панси Паркинсън!

Madina: Мислите ли някога да посетите Русия? Там има много ваши фенове, които си мечтаят да се срещнат с вас!
Дж. К. Роулинг: С удоволствие бих посетила Русия – това е мое отдавнашно намерение, тъй че нищо не се знае! Но синът ми все още е твърде малък за дълги пътувания – все още няма годинка.

class 14: Ако бяхте зоомаг, в какво животно щяхте да се превръщате и защо?
Дж. К. Роулинг: Дадох на Хърмаяни моята идея за зоомаг, защото това е любимото ми животно. Ще намерите отговора в Нужната стая, „Орденът на феникса”!

LRGS School: Кой герой харесвате най-малко?
Дж. К. Роулинг: Вероятно вуйчо Върнън.

katrin: Как се чувствате, когато децата ви казват, че благодарение на вас са започнали да четат книги?
Дж. К. Роулинг: Никой не би могъл да каже нещо, което да ме зарадва повече. Това е най-прекрасното, което бих могла да чуя!

novell: Намирам Стенещата Миртъл за най-тъжния герой в книгите ви, който внушава нещо като смес от отвращение и състрадание едновременно. Ще играе ли някаква роля и по-нататък?
Дж. К. Роулинг: Ще я видите отново. Не я ли харесвате? Знам, че е малко отблъскваща, но затова съм толкова горда с нея.

Class A.G: На основата на истински хора ли сте създали Волдемор? Ако е така, свързана ли сте с тях?!
Дж. К. Роулинг: Не съм създала Волдемор на основата на никой реален човек!

gazza: Ще стане ли Хари директор на „Хогуортс”?
Дж. К. Роулинг: Не съм убедена, че мога да видя Хари с научна кариера – той е свидетел на толкова много действие!


Catheldral school: Опаш ще се отблагодари ли някога на Хари?
Дж. К. Роулинг: Ще видите... само продължавайте да четете!



AjXTee: Колко време ви отнема да направите план на книгата, преди още да сте започнала да пишете? Или измисляте нещата в действие?
Дж. К. Роулинг: Трудно е да се каже. Шестата книга беше планирана от години, но преди да започна да пиша сериозно, прекарах два месеца в преглеждане на плана, за да съм сигурна, че знам точно какво правя (уча се от грешките си – не проверих плана за „Огненият бокал” и ми се наложи да пренапиша една трета от книгата).
Върнете се в началото Go down
 
Световен ден на книгата-чат с Дж.К.Роулинг
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
harrypotterschool :: Из замъка :: Библиотеката-
Идете на: